... به پایگاه اطلاع رسانی فصلنامه دانش و تندرستی خوش آمدید            ... به پایگاه اطلاع رسانی فصلنامه دانش و تندرستی خوش آمدید  
  صفحه اصلی  |   تماس با ما  |   آرشیو مجله  |   نقشه سایت  |   عضویت  |   ارسال مقاله  |   پیگیری مقاله  |   English تاريخ: 29/3/1397
نام كاربري
كلمه ورود
درخواست عضویت
کلمه ورود را فراموش کرده ام

صاحب امتیاز:
دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی - درمانی شاهرود
مدیر مسئول: دکتر ‌جواد نوریان
سردبیر: دکتر سهراب حاجی‌‌‌زاده
مدیر اجرایی: احمد خسروی

آدرس: شاهرود- میدان هفتم تیر- ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود– معاونت آموزشی، پژوهشی– دفتر مجله دانش و تندرستی
تلفن: 3394111-0273
نمابر: 3394800-0273
پست الکترونیک: m_jdanesh@yahoo.com

صفحه نخست :: راهنمای نویسندگان

 

راهنمای تدوین، تنظیم و ارسال مقالات

دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به­منظور بالابردن سطح آگاهی و نیز آموزش و انتقال مفاهیم علمی، پژوهشی انجام شده به سایر همکاران، اقدام به انتشار مجله حاضر نموده است. ضمن دعوت از اساتید، پژوهش‌گران و دانشجویان محترم جهت ارسال مقالات علمی توجه عزیزان را به­منظور تسریع در پذیرش مقالات به نکات ذیل جلب می‌کند:

این مجله، صرفاً یک مجله علمی است و منحصراً مقالات علوم پزشکی را (در هر زمینه) چاپ می‌نماید. مقالات قابل پذیرش به ترتیب اولویت شامل: مقالات مروری (Systematic Review, Meta Analyze)، مقالات اصیل پژوهش مربوط به مطالعات کوهورت، مداخله‌ای، کارآزمایی بالینی، تجربی، مقالات تحلیلی، اپیدمیولوژیک، مقالات توصیفی، گزارش موردی (Case Report) و مطالعات کیفی و هم­چنین گزارش مختصر (Brief report) می‌باشد.

هر مقاله باید شامل قسمت‌های ذیل باشد:

صفحه اول یا صفحه عنوان مقاله: شامل عنوان کامل مقاله، نام مولفین، بخش، بیمارستان، دانشکده، دانشگاه و شهر و یا محل اشتغال مولف یا مولفین و آدرس پستی مولف که باید در مکاتبات استفاده شود، عنوان مکرر (Running title) با حداکثر 40 کاراکتر و آدرس پست الکترونیک و شماره نمابر.

صفحه دوم یا صفحه خلاصه: شامل خلاصه و کلمات کلیدی (Key words)

صفحه سوم یا صفحات متن: شامل مقدمه، مواد و روش‌ها، نتایج و بحث که تا آخر بحث به دنبال هم آورده میشود.

صفحه مجزایی برای تشکر و قدردانی

صفحات مجزایی برای منابع (مراجع یا منابع باید مطابق با راهنمای نویسندگان مقالات به­صورت انگلیسی ارایه گردند)

صفحه مجزایی برای جداول

صفحه مجزایی برای هریک از نمودارها، عکس‌‌‌ها و تصاویر

شرایط فنی مقاله

þ       تمام قسمت‌‌‌های متن مقاله به‌‌‌طور یک خط در میان (حداکثر 24 خط در هر صفحه A4) تایپ شود و حداقل 25 میلی‌‌‌متر حاشیه از هر دو طرف داشته باشد.

þ       شماره صفحه در گوشه خارجی پایین هر صفحه قرار گیرد.

þ       این ترتیب رعایت شود: صفحه عنوان، خلاصه و کیلد واژه‌‌‌ها، متن، تقدیرنامه، مراجع، شرح تصاویر، جداول و تصاویر.

þ       تصاویر، هریک به تنهایی نباید از‌ اندازه 203× 254 میلی‌‌‌متر بزرگ‌تر باشند.

þ       انتقال حق Copyright پیوست باشد.

þ       نسخه اصلی مقاله (Manuscript) ترجیحاً باید با استفاده از نرم‌افزارMicrosoft word XP 2003 با فونت فارسی میترا 12 و فونت انگلیسی Times New Roman 9 تایپ گردد.

þ     زبان مقاله فارسی سلیس و روان است. مقالات فارسی باید پیراسته از غلط‌‌‌های دستوری و املایی باشند و از آوردن اصطلاحات خارجی که معادل دقیق و پذیرفته شده در زبان فارسی دارند خودداری شود.

 

1- خلاصه مقاله و کلید واژه‌ها

در صفحه دوم باید خلاصه مقاله (حداکثر 250 واژه) تایپ شود. خلاصه باید شامل 4 بخش مقدمه (سابقه و اهداف)، مواد و روش‌ها (روش بررسی)، نتایج (یافته‌ها) و نتیجه­گیری باشد. خلاصه‌‌‌ها باید اهداف تحقیق یا بررسی، روش مشاهده و تحلیل، یافته‌های اصلی (داده‌های خاص و اهمیت آماری آن‌ها) و نتیجه‌‌‌گیری‌‌‌های اصلی را شامل شود. باید بر جنبه‌‌‌های جدید و مهم تحقیق یا مشاهدات تاکید شود.

مولفین در ذیل خلاصه باید 3 الی 7 کلیدواژه یا عبارت کوتاه ارایه و شناسایی کنند تا به تهیه­کنندگان ایندکس (واژه یاب) کمک شود مقاله را ‌اندکس کنند. لازم است کلمات کلیدی مطابق با Mesh باشند.

 

2- مقدمه

پس از آوردن سابقه علمی مختصری، هدف مقاله بیان شود و منطق تحقیق یا مشاهده به طور خلاصه اعلام گردد. تنها مراجع کاملاً مرتبط ذکر شود و داده‌‌‌ها یا نتیجه‌‌‌گیری‌‌‌های کار گزارش نشود.

 

3- مواد و روش‌ها

جامعه مورد بررسی و نحوه نمونه‌‌‌گیری (بیماران یا حیوانات آزمایشگاهی، و نیز گروه شاهد) به وضوح بیان شوند. سن، جنسیت و سایر مشخصه‌‌‌های مهم مشخص شوند.

روش‌‌‌ها، وسایل (نام سازنده تجهیزات و آدرس در پرانتز قید شود) و اقدامات با توضیح کافی بیان شود؛ در حدی که سایر محقیقن بتوانند نتایج را بررسی و بازبینی کنند و یا در صورت تمایل پژوهش را به­طور کامل تکرار نمایند. می‌‌‌توان در صورت لزوم به روش‌های مشخص و تعریف شده ارجاع داد (از جمله روش‌های آماری). روش‌‌‌های جدید یا تعدیل یافته‌‌‌ها، توضیح داده شوند؛ دلایل استفاده از آن‌ها بیان گردد و محدودیت‌‌‌های آن‌ها ارزیابی شوند. همه داروها و مواد شیمیایی استفاده شده مشخص شده، از جمله نام ژنریک، دز و طریقه مصرف بیان شود. شواهدی ارایه شود که حساسیت و اختصاصی بودن روش‌‌‌های آزمایشگاهی را تأیید نماید.

گزارش کار‌‌‌آزمایی بالینی تصادفی شده باید اطلاعاتی راجع به همه عناصر مهم تحقیق ارایه کند، از جمله پروتکل تحقیق (جمعیت تحقیق، اقدامات، نتایج و منطق تحلیل آماری) تعیین نوع مداخلات (روش‌های تصادفی‌‌‌سازی، مخفی کردن گروه‌های درمانی مختلف) و روش کور کردن تحقیق (Blind کردن). مؤلفینی که مقالات مروری نظام­مند ارایه می­نمایند، باید روش‌‌‌های یافتن، انتخاب، استخراج و ساخت داده‌‌‌ها را توضیح دهند. این روش‌‌‌ها نیز باید در خلاصه مقالات به شکل منحصر بیان شود.

رعایت اصول اخلاقی تحقیق: بیماران حق محرمیت اسرار را دارند و این حق نباید بدون رضایت‌نامه آگاهانه، مخدوش شود. اطلاعات هویتی نباید در نوشته‌ها، عکس‌ها و شجره‌نامه‌ها منعکس شود مگر آن‌که این اطلاعات برای مقاصد علمی ضروری باشد و بیمار (یا والدین یا قیم او) رضایت‌نامه‌ای برای انتشار، به صورت کتبی ارایه نمایند. رضایت‌نامه برای این منظور، مستلزم آن است که بیمار مقاله مورد انتشار را ببیند.

جزئیات هویتی اگر ضروری نباشد باید حذف شود، اما نباید اطلاعات مربوط به بیمار را تغییر داد یا به شکل کاذب نمایش داد تا شناسایی نشود. بی‌نامی مطلق به سختی قابل ایجاد است و اگر شکی وجود داشت، باید رضایت‌نامه گرفت.

در کار‌‌‌آزمایی‌‌‌های بالینی، اسامی بیماران و شماره تخت بیمارستان، مخصوصاً در تصاویر ذکر نشوند. اخذ رضایت نامه از بیماران ذکر شود. مشخص شود که مطالعه اپیدمیولوژیک یا کارآزمایی بالینی توسط کمیته اخلاق در پژوهش دانشگاه یا مرکز تحقیقاتی پیشرفته و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصویب شده است و هم­چنین ارایه کد ثبت مطالعه در مرکز ثبت کارآزمایی­های بالینی ایران ضروری می­باشد

روش‌‌‌های آماری: این روشها باید با جزئیات کافی بیان شوند تا خواننده بتواند نتایج مقاله را آزمون نماید. اشاره به نرم‌افزار مورد استفاده ضروری است ولی کافی نیست. برای هریک از متغییرهای تحقیق، آزمون آماری به کار گفته شده قید شود. سعی شود از میانگین، میانه، انحراف معیار و فواصل اطمینان برای نشان‌‌‌دادن نتایج پژوهش استفاده گردد.

 

4- نتایج

نتایج با ترتیب منطقی در متن، جداول و نمودارها، تصاویر و اشکال ارایه گردند. در مطالعات تحلیلی و کارآزمایی بالینی ابتدا به مقایسه خصوصیات دو گروه شاهد و مورد (تجربی) پرداخته شود و سپس داده‌‌‌های پژوهش آورده شود. داده‌‌‌های جداول، نمودارها و تصاویر در متن مجدداً تکرار نشود. برای هر سه صفحه تایپی (Double Space) حداکثر یک نمودار یا جدول ضمیمه شود. اگر تعداد از این بیش­تر است از سردبیر اجازه گرفته شود. داده‌‌‌ها نباید به هر دو صورت جدول و نمودار ارایه شوند. استفاده از لغات مبهم و غیر قابل‌اندازه‌‌‌گیری مانند «طبیعی»، «قابل ملاحظه» و... پرهیز شود. هم­چنین لغات دارای مفاهیم ویژه آماری، از قبیل «تصادفی»، «معنی‌‌‌دار»، «نمونه»، «همبستگی» و غیره در غیر از معنای تکنیکی و به صورتی که در محاوره معمول است آورده نشوند. روش‌های بررسی و بحث و نتیجه‌‌‌گیری در این بخش آورده نشوند.

 

5- بحث

در پاراگراف اول این بخش یافته‌‌‌های مهم که سؤالات تحقیق را پاسخ داده است آورده شوند. بر جنبه‌‌‌های مهم و تازه تحقیق و نتیجه‌‌‌گیری حاصل از آن تأکید گردد. داده‌ها یا مطالب دیگر متعلق به بخش مقدمه یا نتایج تکرار نشوند. در قسمت بحث تعابیر یافته‌‌‌ها و محدودیت آن‌ها بیان گردند؛ مشاهدات به تحقیق‌‌‌های مرتبط دیگر ارتباط داده شده‏ و علل تفاوت با یافته‌‌‌های دیگران تحلیل شوند.

نتیجهگیری با اهداف تحقیق مرتبط گردند. اما از اظهارات نا‌‌‌مشخص و نتیجهگیری‌هایی که داده‌‌‌ها کاملاً آن‌ها را پشتیبانی نمی‌‌‌کنند اجتناب شود. فرضیه‌‌‌های جدید در صورت لزوم بیان گشته و توصیه‌ها در انتهای بحث آورده شود.

 

6- تشکر و قدردانی

در یک صفحه مجزا تشکر و سپاس‌‌‌گزاری از افراد و مؤسسات آورده شود.

افرادی که در تهیه مقاله کمک ذهنی کرده‌‌‌اند اما کمک آن‌ها در حد تألیف نیست، نام برده و فعالیت آن‌ها توضیح داده می‌‌‌شود، مثلاًَ «مشاور علمی»، «ویراستار»، «شرکت کنندگان در آزمون بالینی».

کمک فنی، کمک مالی و ابزار و مواد را در یک پاراگراف مجزا و جدای از سایر کمک‌‌‌ها در تقدیر‌‌‌نامه بیان شود.

 

7- منابع

مراجع باید به روش مرجع­نگاری ونکور تنظیم و به­ترتیب ورود به متن شماره‌‌‌گذاری و در انتهای مقاله به­صورت انگلیسی ذکر شوند.

از الگوی مثال‌‌‌های زیر استفاده شود که بر اساس الگوهای مورد استفاده در ‌ایندکس‌‌‌های مدیکوس پایه­ریزی شده‌‌‌اند. عناوین مجلات باید بر اساس الگوی ‌ایندکس مدیکوس خلاصه شود. به فهرست مجلات ایندکس شده در ‌ایندکس مدیکوس مراجعه گردد؛ که به طور سالانه به­صورت جزوه مجزا منتشر می‌‌‌شود و در شماره ژانویه از ‌ایندکس مدیکوس فهرست می‌‌‌گردد. این فهرست را می توان از سایت اینترنت نیز تهیه کرد (http://www.nlm.nih.gov).

مراجعی که انتشار آن‌ها در مجلات پذیرفته شده اما هنوز به انتشار نرسیده‌‌‌اند، باید با عنوان «In press» نام برده شوند. در این مورد لازم است نسخه‌‌‌ای از نامه پذیرش مقاله برای چاپ ضمیمه گردد. مقالاتی که به مجله ارایه شده ولی هنوز پذیرفته نشده‌‌‌اند، قابل ذکر به­عنوان منبع نیستند.

1-7- مقالات:

1-1-7- مقاله استاندارد:

Parkin DM, Clayton D, Black RJ, Masuyer E, Friedi HP, Ivanov E, et al. Childhood leukaemia in Europe after Chernobyl:5 year follow-up. Br Cancer 1996;73:1006-12.

2-1-7- مقاله به زبان انگلیسی نیست:

Ayatollahi S.M.T, Khosravi A. A case-control study of migraine and tension-type headache's risk factors among Shiraz schoolchildren. Scientific Journal of Hamadan University of Medical Sciences and Health Services 2005;11(4(sn 34)):37-42.[Persian].

3-1-7- سازمان به­عنوان مؤلف:

The Cardiac Society of Australia and New Zealand. Clinical exercise stress testing. Safety and performance guidelines. Med Aust 1996;164:282-4.

4-1-7- هیچ مؤلفی داده نشده باشد (گروه مؤلفین):

Cancer in South Aferica [editorial]. S Afr Med J 1994;84:15.

5-1-7- ضمیمه مجله:

Shen HM, Zhang QF, Risk assessment of nickel carcinogenecity and occupational lung cancer. Environ Health Perspect 1994;102 (Suppl1):275-82.

6-1-7- مقاله زیر چاپ:

Leshner AL. Molecular mechanisms of cocaine addiction. N Engl J Med. In press 1996.

7-1-7- مقاله نشریه در مجلات الکترونیک:

Morss SS. Factors in the emergence of infectius disease. Emerg Infect Dis [serial online] 1995 Jan-Mar [cited 1996 Jun5];1(1):[24 screens]. Available from: URL:http://www.cdc.gov/ncidod/EID/eid.htm.

8-1-7- مونوگراف الکترونیک:

CDI, Clinical dermatology illustrated [monograph on CD-ROM]. Reeves JRT, Maibach H. CMEA Multimedia Gorup, producers. 2nd ed. Version 2.0. San Diego: CMEA;1995.

9-1-7- فایل کامپیوتری:

Hemodynamics III: the ups and downs of hemodynamics [computer program]. Version 2.2. Orlando (FL): Computerized Educational Systems;1993.

2-7- کتاب:

               1-2-7- تدوین­کننده و گردآورنده به­عنوان مؤلف:

Norman IJ, Redfern SJ, editors. Mental health care for elderly people. New York: Church Lvingston;1996.

               2-2-7- کتاب به زبان انگلیسی نیست:

Shariati M, Dadgari A, editors. Study guide: Preparation and its application in medical education. Tehran: Hayyan press;2007.[Persian].

               3-2-7- سازمان به­عنوان مؤلف:

Institute of Medicine (US). Looking at the future of the Medicaid program. Washington: The Institute;1992.

               4-2-7- فصل کتاب:

Philips SJ, Whisnant JP, Hypertension and stroke. In: Laragh JH, Brenner BM, editors. Hypertension: Pathophysiology, diagnosis and management. 2nd ed. New York: Raven Press;1995.p.465-78.

               5-2-7- ترجمه معادل برای منابع فارسی وجود ندارد:

Nykysr A. Ghalbe koodake man. Isfahan: Kashan and Isfahan University of Medical Sciences; 2000.[Persian].

               6-2-7- کتاب­های ترجمه:

Cunnigham FG, Kenneth JL. Williams obsterics. Translated to Persian by: Ghazi jahani B. Tehran: Golban pub;2001.p.375.[Persian].

3-7- مطالب کنفرانس

               1-3-7- مقاله کنفرانس:

Kimyra J, Shibasaki H, editors. Recent advances in clinical neurophysiology. Proceeding of 10th International Congress of EMG and Clinical Neurophysiology; 1995 Oct 15-19;Kyoto,Japan. Amsterdam: Elsevier;1996.

               2-3-7- بیانیه کنفرانس:

Bengtsson S, Solheim BG, Enforcement of data protection, Privacy and security in medical informatics. In: Lun KC, Degoulet P, Piemme TE, Rienhoof O, editors. MEDIINFO 92. Proceeding of the 7th world Congress on Medical Informations; 1992 Sep 6-10; Geneva, Switzerland. Amsterdam: North-Holland;1992.p.1561-5.


 

4-7- پایان­نامه

Kapan SJ. Post-hospital home health care: the elderly's access and utilization [dissertantion]. St. Louis (MO): Washington Univ.; 1995.

5-7- وب سایت

H1N1 flu (swine flu): resources for pregnant women. Centers for Disease Control and Prevention Web site. http://www.cdc.gov/h1n1flu/pregnancy/. Updated December 14, 2009. Accessed July 25, 2010.

برای نوشتن منابع مربوط به وب سایت می­توان از الگوی زیر استفاده نمود

Author(s), if given (often, no authors are given). Title of the specific item cited (if none is given, use the name of the organization responsible for the site). Name of the Web site. URL. Published [date]. Updated [date]. Accessed [date].

8- جداول:

هر جدول به طور جداگانه بر روی صفحه کاغذ مجزا و به‌طور یک خط در میان تایپ شود و جداول به صورت عکس ارایه نگردند. جداول شماره‌گذاری متوالی شده و به نظم ارجاع به آن‌ها در متن توجه شود و عنوان کوتاهی برای هر یک قرارگیرد. خطوط عمودی و افقی برای مجزا کردن سلول‌های جدول ضروری نیست. فقط خطی که عناوین سر‌ستون‌ها را مجزا می‌کند کافی است. در زیرنویس‌‌‌ها همه اختصار‌‌‌های غیر استاندارد را که در هر جدول استفاده می‌شود توضیح دهند. از نمادهای زیر برای پانویس‌‌‌ها به ترتیب از چپ به راست استفاده کنند.       #4,†,‡,§,∏,¶,#4#4,††,...

مقیاس‌های آماری برای دامنه تغییرات (مثل انحراف معیار، خطای استاندار محاسبه) را شناسایی و معین کنند. مطمئن شوند که همه جداول در متن مورد ارجاع قرار گرفته باشند.

 

9- نمودار‌‌‌ها و تصاویر

نمودار‌‌‌ها و تصاویر باید با مهارت حرفه‌ای تهیه شده و تصاویر با دست کشیده شده و تایپ شده قابل قبول نیست.

در کلیه نمودار‌‌‌ها و عکس‌‌‌ها حروف، اعداد و نمادها باید به فارسی، واضح و با ‌اندازه مناسب باشند که وقتی برای انتشار کوچک می‌‌‌گردند هنوز قابل خواندن باشند. در پشت نسخه اصلی هر تصویر باید که شماره عکس، نام مؤلف و مطلب بالای تصویر مشخص گردد. عکس‌‌‌ها خم نشوند و روی مقوا چسبانده نشوند. نمودارها و تصاویر باید شماره‌‌‌گذاری متوالی گشته و ترتیب بر اساس ارجاع به آن‌ها در متن باشد. اگر نمودار یا تصویر منتشر شده است، منبع اولیه در تقدیر‌‌‌نامه ذکر شده، اجازه کتبی برای آن ارایه گردد. نمودارها باید دارای عناوین و واحد ‌اندازه‌‌‌گیری برای هر دو محور افقی و عمودی باشند. از فرم‌‌‌های غیر معمولی و اشکال سه بعدی استفاده نشود. هر نمودار باید به تنهایی گویا بوده و نیاز به مطالعه متن برای درک مقصود نداشته باشد. لازم است نمودار‌‌‌های ارسالی نسخه اصلی، رسم شده یا پرینت شده بوده، از ارسال فتوکپی یا نسخه‌‌‌هایی که کیفیت مطلوبی ‌‌‌ندارند پرهیز شود.

 

10- زیر نویس نمودار‌‌‌ها و تصاویر

زیر‌‌‌نویس تصاویر را به طور یک خط در میان، از آغاز یک صفحه جدا و با شماره‌های معمولی مربوط به ترتیب عکس‌‌‌ها تایپ کنند. وقتی از نمادها، فلش‌‌‌ها، شماره‌‌‌ها یا حروف برای شناسایی بخش‌‌‌های نمودارها و تصاویر استفاده می­شود، هر یک به وضوح در زیر‌‌‌نویس، تعیین شده و توضیح داده شود.

 

11- واحد ‌اندازه­گیری

اندازه‌‌‌گیری طول، ارتفاع، وزن و حجم باید با یک واحد متریک (متر، کیلوگرم یا لیتر) یا ضرایب دهگان آن‌ها بیان شود. دما باید به درجه سلسیوس باشد. فشارخون بر حسب میلی‌‌‌متر جیوه باشد. تمام‌اندازه‌‌‌گیرهای هماتولوژی و بیوشیمی باید با سیستم متریک یا SI (سیستم بین المللی واحدها) گزارش شوند.

 

12- چکیده انگیسی

متن چکیده انگلیسی بایدشامل بخش‌‌‌های Title، Name of author، Address، Introduction،Material، Results، Conclusions وKeywords ‌‌باشد.

 

13- فرستادن مقاله به نشریه

به­منظور تسریع در بررسی و هم­چنین پیگیری مقاله، نویسندگان محترم لطفاً مقالات خود را به صورت online از طریق سایت مجله دانش و تندرستی به آدرس http://mag.shmu.ac.ir ارسال نمایند.

قید شود که مقاله توسط همه مؤلفین خوانده شده و تأیید گردیده است. همه شرایط مولف بودن بنا بر مطالب ذکر شده وجود دارد و همه مولفین قبول دارند که مقاله، نتیجه کار صادقانه آن‌ها است و ترتیب قرار گرفتن نام مولفین را تأیید می‌‌‌کنند.

نام، آدرس و شماره تلفن مؤلف رابط که مسوول ارتباط با سایر مؤلفین درباره مرور و تأیید نهایی گواهی اسناد است نیز به­طور کامل ذکر شود.

مؤلف مسوول در طی نامه‌ای که تقاضای چاپ مقاله را می‌نماید متعهد می‌شود ضمن اینکه مقاله را قبلاً به­منظور چاپ برای مجلات داخلی دیگر ارسال ننموده، تا تعیین تکلیف نهایی مقاله جهت مجلات دیگر ارسال ننماید.

 

14- مراحل ارزیابی مقاله

کلیه مقالات منطبق با شرایط فوق پس از دریافت، ضمن اعلام وصول، جهت ارزیابی حداقل برای سه نفر داور فرستاده می‌شود و پس از اخذ اظهار نظر داوران، مقاله جهت اصلاح به نویسنده رابط عودت داده می‌شود، سپس مقاله اصلاح شده در جلسه هیأت تحریریه مطرح خواهد شد. مقالاتی که برای چاپ آماده شده‌اند جهت تأیید نهایی به نویسنده ارجاع داده می‌شود.

مقالاتی که فاقد چارچوب استاندارد مقالات علمی بوده یا حاوی اشکالات املایی و انشایی عدیده باشند، قبل از ارسال به گروه داوران علمی جهت اصلاح به نویسنده عودت داده خواهند شد.

صحت و سقم و مسوولیت مطالب مقاله به عهده نویسنده یا نویسندگان است. ضمناً اسامی نویسندگان مقاله (اولویت قرارگرفتن و یا هر گونه تغییر تا پایان مراحل بررسی مقاله) صرفاً با امضای نویسنده مسؤول امکانپذیر است.

دفتر مجله حق رد یا قبول و نیز ویراستاری مقالات وارده را برای خود محفوظ می‌‌‌دارد.

برای کسانی که مقاله آن‌ها در مجله چاپ شود سه نسخه از همان شماره مجله ارسال می‌‌‌گردد.

 

مجله علمی پژوهشی «دانش و تندرستی»

نشانی: شاهرود- میدان هفتم تیر- دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ، معاونت پژوهشی و فناوری دفتر مجله دانش و تندرستی

(معصومه میری)

تلفن: 3394111-0273، نمابر: 3394852-0273، پست الکترونیک:mag@shmu.ac.ir

 

 

چک لیست مقالات ارسالی برای مجله علمی پژوهشی «دانش و تندرستی»

صفحه اول (صفحه عنوان)

o

متن مقاله

o

چکیده فارسی (حداکثر 250 کلمه)

o

منابع طبق فرمت (به صورت انگلیسی)

o

چکیده انگلیسی (حداکثر 250 کلمه)

o

جداول و اصل نمودارها طبق فرمت

o

مطابقت چکیده فارسی و انگلیسی

o

فایل مقاله

o

عنوان مقاله به انگلیسی

o

فایل نمودارها

o

اسامی نویسندگان و محل کار آن­ها به انگلیسی

o

فرم تکمیل شده درخواست بررسی مقاله جهت انتشار

o

مشخصات کامل نویسنده مسوول (آدرس، Email و نمابر)

o

 

 

مقالات ارسالی بر اساس چک لیست بالا بررسی و در صورت نقص موارد به نویسنده عودت داده خواهد شد بنابراین در ارسال مقالات موارد بالا مدنظر قرار گیرند.


 


بالای صفحه
صفحه اصلی  |   تماس با ما  |   آرشیو مجله  |   نقشه سایت  |   عضویت  |   ارسال مقاله  |   پیگیری مقاله

استفاده از مطالب این سایت با ذکر نام سایت مجاز می باشد   -   Copyright © 2007 2009 - Last Update 5-11-2009
Powered By www.itpco.net    www.itpco.ir
( ITPCO ) شرکت توسعه انفورماتیک ایران
تولید کننده سیستم های تخصصی مدیریت نشریات و همایش ها و مورد تائید کمیسیون نظارت بر نشریات پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور